ככה בוחרים מחמם מים באמצעות בגז

המדריך השלם למערכות חימום מים בגז וכיצד הן יכולות לספק עלויות נמוכות יותר, יעילות גבוהה יותר ופחות תחזוקה.
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter

מערכות חימום מים בגז הן אופציה מצוינת לבעלי בתים שרוצים לחסוך כסף ולהפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם. הם גם מספקים יותר יעילות ופחות תחזוקה מאשר סוגים אחרים של מערכות.

מערכות חימום מים בגז הן הסוג הנפוץ ביותר של מערכת מים חמים בצפון אמריקה, מכיוון שהן קיימות זמן רב יותר מאשר סוגים אחרים של מערכות. הם משתמשים בגז כדלק לחום וניתן להשתמש בהם לצרכי מים חמים וקרים כאחד.

השלב הראשון בבחירת מערכת חימום מים בגז, הוא להבין איזה סוג אתה צריך: מערכת אוורור ישיר, או מערכת ללא אוורור? מערכות אוורור ישיר דורשות פתחי אוורור מחוץ לביתך המאפשרים לגזי הבעירה לברוח; מערכות נטולות אוורור אינן דורשות פתחי אוורור אך עשויות להיות יקרות יותר מכיוון שהן משתמשות בצינורות גדולים יותר כדי להחזיק גזי בעירה בתוך הבית שלך

בישראל נמכרים בעיקר מחממי מים ללא מיכל אחסון, כך שהמים מתחממים בעת הבקשה למים חמים (זאת אומרת, כאשר פותחים את ברז המים החמים). בין נותני השירות והמשווקים המוכרים בישראל לרכישת מחממי מים בגז ניתן למצוא את אמישרא גז, גז 365 ופז גז.

מחמם מים בגז מחירים ויתרונות
מחמם מים על גז כולל שלט פיקוד

מדוע לבחור במחמם מים בגז?

מחממי מים בגז הם הרבה יותר יעילים מאלו חשמליים, והם גם זולים יותר להפעלה. זו אפשרות הרבה יותר טובה למי שרוצה מים חמים באופן מיידי. ישנם שני סוגים של מחממי מים בגז, ללא מיכל וסוג אחסון. סוג האחסון מחמם את כל מיכל המים בבת אחת, בעוד שהטנק חסר מתחמם רק כמה שצריך בכל נקודה נתונה. מערכות מחממי מים בגז ללא מיכל טובות במיוחד למי שלא צריך הרבה מים חמים בבת אחת, מכיוון שהיא צורכת פחות אנרגיה מאשר מערכת אחסון. .

כאשר אתם מחפשים מחמם מים, חשוב להתחשב בצרכים שלכם ולבדוק את האחריות של כל דגם שנתקלתם בו.

סוגי מחממי מים בגז

מערכת אוורור ישיר היא סוג של מחמם מים בגז שיש לו צינור אוורור המחובר לחלק החיצוני של הבניין. הוא משמש בדרך כלל בבניינים קטנים עם מעט אנשים והוא אינו מתאים לבניינים גדולים.

מערכת אוורור עקיפה היא סוג נוסף של דוד מים בגז. למכשיר הזה אין צינורות אוורור מחוברים אליו, ולכן הוא יעיל יותר ממערכת האוורור הישיר. זה יכול לשמש גם בבניינים גדולים עם אנשים רבים.

דוד מים ללא מיכל אגירה, כפי שהשם שלו מרמז, אין בתוכו כל סוג של מיכל אגירה ובמקום זאת מחמם את המים בכל פעם שאתה צריך ואז שולח מים חמים דרך צינורות אל הברזים או המקלחות שלך.

כיצד להתקין מחמם מים בגז

מחממי מים המונעים בגז הם בחירה פופולרית עבור בעלי בתים מכיוון שהם זולים יותר להתקנה ולתפעול מאשר דגמים חשמליים. ישנן שתי דרכים להתקין מחמם מים בגז: הדרך המסורתית ומערכת החימום הרצפה.

הדרך המסורתית היא להשתמש בצנרת גז העוברת מהמרתף או מהמוסך, למעלה דרך הקירות ואל כניסת דוד המים. שיטת התקנה זו נבחרת בדרך כלל כאשר אין מקור אחר למים חמים בבית, כמו פאנל סולארי. מערכת החימום הרצפה דורשת חפירת תעלה בין הבית שלך לקו הגז שעובר מתחתיה, ולאחר מכן התקנת צינור מבודד שמחובר לדוד המים החדש שלך. שיטת התקנה זו נבחרת בדרך כלל כאשר אתה רוצה יותר שליטה על כמות האנרגיה שאתה משתמש לייצור מים חמים.

עזרה בתחזוקה ופתרון בעיות של מחמם מים בגז

מחממי מים בגז הם אחד המכשירים החשובים ביותר במשק הבית. חיוני לתחזק ולפתור תקלות במחמם המים החמים בגז שלך על בסיס קבוע.

השלב הראשון הוא לברר האם הבעיה היא במערכת הגז או החשמל. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא על ידי כיבוי החשמל ואז הדלקתו מחדש. אם הבעיה תוקנה, אז אתה יודע שזו הייתה בעיה במערכת החשמל שלך. אם לא, בדוק אם המתקן עדיין באחריות – במידה וכן, פנה ליבואן. במידה והמכיר אינו באחריות אז אתה צריך לקרוא לטכנאי גז מוסמך ומקצועי כדי לקבל סיוע בפתרון תקלות במחמם הגז שלך.

היתרונות של מעבר לבית מחומם בגז לשנת 2022

היתרונות של מעבר לבית מחומם בגז לשנת 2022 הם שתחסוך כסף בחשבונות החשמל שלך ותהנה ממים חמים ללא הגבלה ובכל זמן. הסיבה לכך היא שהגז הטבעי זול יותר מחשמל ומקורות חימום אחרים. ועכשיו בישראל, כאשר כל הזמן מדובר מתקשורת על המעבר לגז בזכות כך שישראל התחילה לייצר גז טבעי, כך שטבעי שגם אנחנו האזרחים נהנה מהפירות ונוכל לרכוש גז במחירים הגיוניים יותר.

פנה עוד היום למשווק מורשה, היוועץ – ותוכל להנות מהיתרונות של חימום מים בגז גם אצלך בבית!